Charlottenlund: Lyst på gratis buss?

20 som bor i området Charlottenlund får prøve buss gratis i 30 dager. Interessert? Miljøpakken/AtB stiller noen enkle krav for å spandere:
- du bruker vanligvis bil når du skal på jobb.
- du er villig til å gi bussen en sjanse i 30 dager – dvs å ta buss i stedet for bil på et flertall av jobbreisene i en måned.
- vi får svar på noen få spørsmål før og etter gratisperioden, og får lov til å dele noen av erfaringene dine når de 30 dagene har gått.
Dette får du hvis du blir med:
- reise helt GRATIS med buss i trondheimsområdet i 30 dager.
- råd og tips om holdeplasser, avganger og linjer før oppstart, om du ønsker det.
- hjelp til å tilpasse reisen underveis dersom du har behov for det.
- helsegevinst! Selv litt ekstra aktivitet monner. Å gå til og fra holdeplassen er bedre enn å kjøre fra dør til dør.
Derfor Charlottenlund
En stor del av reisene til og fra Charlottenlund er med bil selv om det går flere busslinjer i strøket. Det fører til mye kø i rushtid. Du kan velge alt fra den lokale 14-linja til Metrobusslinje 1, som stopper en sunn, liten spasertur unna boligområdene.
Bor du i bydelen og vil spare penger på å prøve bussen? Send en e-post til: mobilitet@miljopakken.no
Alle som vil melde seg på får svar. God tur!
